Odkryj tajemnice Wszechświata. Wystawa CERN-u na Politechnice Warszawskiej

Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.

Zdjęcie fragmentu instalacji wystawy Accelerating Science

fot. GovTech

Ekspozycja składająca się z trzech kapsuł pozwoli zrozumieć, co tak naprawdę badają naukowcy tworzący CERN i z jak zaawansowanych technologii korzystają. Nie zabraknie filmów, animacji i innych elementów, które uruchomią wyobraźnię naszych gości. O to, aby zwiedzanie było atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży, zadbają przewodnicy, którzy cząstka po cząstce będą odkrywali przed odwiedzającymi tajemnice mikrokosmosu.

Termin wystawy: 7 czerwca – 2 lipca (wystawę będzie można zwiedzać w dni powszednie oraz w weekendy 8-9 czerwca oraz 15-16 czerwca)

Miejsce: Aula Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75, kampus centralny PW)

Wstęp wolny. Zorganizowane grupy (do 35 osób) mogą zarejestrować się poprzez formularz.

Każda zarejestrowana grupa może liczyć na merytoryczną asystę przewodników. Przyjmowane się również grupy anglojęzyczne.

W ramach obchodów 70-lecia powstania CERN wystawę organizują: Wydział Fizyki PW (finansowanie z programu IDUB), Uniwersytet Warszawski, IFJ PAN oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych.