Sprawna Uczelnia: pierwsze seminarium z cyklu "Nowoczesne metody zarządzania na uczelni" za nami

Podczas spotkania można było wysłuchać bardzo ciekawego wykładu, poprowadzonego przez dr hab. Justynę Maciąg, która jest kierownikiem Zakładu Zarządzania Publicznego w Instytucie Spraw Publicznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktor Maciąg w ciągu 90 minut zarysowała w teorii budowanie gotowości do zmiany w podejściu procesowym na uczelniach i podała również jak to wygląda w praktyce, prezentując studium przypadku.

Część uczestników seminarium.

Wkrótce odbędzie się kolejne seminarium związane tematycznie z nowoczesnymi metodami zarządzania na uczelni.

Więcej informacji na temat Sprawnej Uczelni.

dr hab. Justyna Maciąg

Dr hab. Justyna Maciąg, kierownik Zakładu Zarządzania Publicznego w Instytucie Spraw Publicznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest badaczką, wykładowczynią, konsultantką i facylitatorem. Jej zainteresowania oscylują wokół zmian organizacyjnych, technicznych i kulturowych wywołanych wdrażaniem lean management, zarządzania jakością oraz innych procesowych koncepcji zarządzania. Koordynuje działanie ogólnopolskiej sieci Lean Higher Education Poland jako członek Komitetu Sterującego LeanHE. Autorka książek „Lean Culture in Higher Education – Towards Continuous Improvement”, Palgrave Macmillan 2019 oraz “Metody i narzędzia wdrażania Lean management. Poradnik dla menedżerów i pracowników szkół wyższych” wyd. Poltex (free e-book). W 2021 roku ukazała się książka "Metody i narzędzia wdrażania Lean management. Poradnik dla menedżerów i pracowników szkół wyższych.", której jest współautorką. Zarejestrowała znak towarowy LCMQ® (Lean Culture Maturity Questionnaire).