Uczenie poprzez realizację projektów (Project Based Learning) – doświadczenia z WEiTI

We wtorek, 14 maja 2024 r. o godz. 15:00 odbędzie się seminarium online, w ramach którego eksperci z Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej (WEiTI PW) podzielą się swoimi praktycznymi doświadczeniami z prowadzenia zajęć z zakresu PBL.

Budynek WEiTI.

Budynek Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Prelegenci:

• Dr inż. Piotr Pałka, adiunkt w Zespole Badań Operacyjnych i Systemów Zarządzania, posiada blisko dziesięcioletnie doświadczenie dydaktyczne oraz jest współtwórcą innowacyjnych programów edukacyjnych.
  • Dr hab. inż. Mariusz Kaleta, adiunkt w Zespole Badań Operacyjnych i Systemów Zarządzania, kierownik specjalności Inteligentne Systemy, aktywnie uczestniczy w międzynarodowych programach dydaktycznych.
  • Mgr inż. Klara Borowa, asystent w Zespole Inżynierii Oprogramowania, prowadzi badania związane m.in. z psychologicznymi aspektami w inżynierii oprogramowania oraz zwinymi metodami wytwarzania oprogramowania.

Podczas seminarium prelegenci przedstawią sposób realizacji poszczególnych zajęć, w jaki sposób otoczenie społeczno-gospodarcze jest włączane w procesy dydaktyczne oraz jakie są efekty tych działań.

Zapisy na seminarium są dostępne pod linkiem: https://forms.office.com/e/hk2bNJAq7K.

Seminarium jest realizowane w ramach grantu dydaktycznego dra inż. Jakuba Możarnego: "Modernizacja zajęć projektowo-laboratoryjnych z zakresu projektowania układów automatyki z wykorzystaniem sterowników programowalnych PLC w świetle koncepcji Przemysłu 4.0 oraz nauczania Project-Based Learning".