Aktualności

Za nami finał konkursu Three Minute Thesis® na Politechnice Warszawskiej

Data publikacji: 14.12.2024

Finaliści, jury i organizatorzy konkursu

Wygrała Natalia Izdebska z Wydziału Chemicznego

Metoda prób i błędów - nowy odcinek podcastu

Data publikacji: 12.12.2024

Zdjęcia przedstawia dwie osoby.

Gustaw Głuski z Koła Naukowego Flogiston opowiada o wynikach prac nad grantem rektorskim Żywice polimerowe odwracalnie sieciowalne promieniowaniem UV „Flomer”.

Nawet 200 tysięcy złotych na projekty studentów i pracowników PW

Data publikacji: 12.12.2024

Zdjęcie przedstawia grupę ludzi.

Aż 13 zespołów z Politechniki Warszawskiej otrzymało dofinansowanie na rozwój swoich wynalazków. Prorektor ds. Rozwoju profesor Adam Woźniak ogłosił wyniki drugiej edycji programu "Granty na prototyp", który realizowany jest przez Politechnikę Warszawską ze środków IDUB. Przed wyróżnionymi cztery miesięcy pracy, które mają zakończyć się podniesieniem gotowości technologicznej ich pomysłów. 

Finał konkursu Three Minute Thesis® na Politechnice Warszawskiej

Data publikacji: 12.12.2024

Gmach Rektorska 4, fot. Artur Brzozowski

Jak w trzy minuty, bez dodatkowych pomocy i w angażujący sposób opowiedzieć o swoich badaniach? Z tym wyzwaniem zmierzy się dziesięcioro finalistów politechnicznej edycji konkursu 3MT – doktorantów PW. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Absolwenci wracają na Politechnikę Warszawską

Data publikacji: 29.11.2024

Debaty z cyklu „Absolwenci w branży” są częścią projektu #AlumnatPW

Projekt #AlumnatPW, którego celem jest budowanie relacji Absolwenci – Uczelnia, rozwija skrzydła. Biuro Karier PW – organizator tej inicjatywy – zaprasza kolejne Wydziały do współpracy. Ostatnio wspólne debaty z cyklu „Absolwenci w branży” połączyły absolwentów, studentów i pracowników PW na Wydziale Inżynierii Lądowej i na Wydziale Inżynierii Materiałowej.

Za nami eliminacje do konkursu Three Minute Thesis 2024

Data publikacji: 26.11.2024

Na zdjęciu widoczne są trzy osoby.

W drugim etapie konkursu Three Minute Thesis 2024, który jest po raz pierwszy organizowany na Politechnice Warszawskiej, wzięło udział ponad 40 doktorantek i doktorantów. Do finału przeszło 10 osób.

"Przygotowania do przeprowadzki zajęły nam kilka miesięcy."

Data publikacji: 25.11.2024

Katarzyna Affek

Rozmowa z dr Katarzyną Affek na temat mobilności w Stanach Zjednoczonych na University of Wisconsin-Madison, która realizowana jest w ramach programu Mobility PW.

IV Konferencja sprawozdawcza programu IDUB

Data publikacji: 19.11.2024

Na zdjęciu widoczni są uczestnicy konferencji

Za nami IV Konferencja sprawozdawcza programu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza”, która odbyła się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Śledzenie wzroku w VR a terapia dzieci - nowy odcinek podcastu

Data publikacji: 18.11.2024

Od lewej: Maciej Ejduk i Dariusz Aksamit

Maciej Ejduk opowiada o wykorzystaniu technik śledzenia wzroku w wirtualnej rzeczywistości w terapii osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Rozmowa z prof. Jarosław Arabas na kanale Nauka. To lubię

Data publikacji: 21.10.2024

Screen z filmu na kanale Nauka. To lubię

Członek Rady Naukowej POB Sztuczna inteligencja i robotyka rozmawiał z Tomaszem Rożkiem na temat tego, czym jest sztuczna inteligencja z technicznego punktu widzenia.

Recykling pianek izolacyjnych

Data publikacji: 17.10.2024

Obraz przedstawia piankę izolacyjną.

Naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej PW badają możliwości wytworzenia pianek izolacyjnych z pozostałości odpadów poużytkowych izolacyjnych pianek PUR, pozyskanych z rozbiórki lodówek, zamrażarek i innych sprzętów chłodniczych.

Koła naukowe zaprezentowały rezultaty grantów rektorskich

Data publikacji: 10.10.2024

Zdjęcie przedstawia osoby zgromadzone na spotkaniu.

Osiem kół naukowych, które otrzymały w 2023 roku grant rektorski, pokazało co udało im się stworzyć, czego udało im się nauczyć i jakie wyzwania napotkali podczas realizacji swoich projektów. Wydarzenie było częścią XXI Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe!

Data publikacji: 08.10.2024

Trzech mężczyzn na tle Gmachu Głównego PW.

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostają zajęcia sportowe dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Prezentowana oferta jest bezpłatna w ramach dofinansowania uzyskane z programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Prof. Krzysztof Szczypiorski w Radzie Naukowej NASK

Data publikacji: 02.10.2024

logo

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski powołał nowych członków Rady Naukowej NASK. W gronie ekspertów, którzy zasilili skład Rady, znalazł się prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.  Prof. Szczypiorski jest kierownikiem i współtwórcą Zakładu Cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji na WEiTI, współtwórcą i kierownikiem Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i Analiza Danych na PW, a także kierownikiem studiów podyplomowych MBA Cybersecurity Management w Szkole Biznesu PW. 

Współpraca PW i SGGW przy badaniach ortopedycznych koni

Data publikacji: 30.09.2024

Zespół badawczy złożony z naukowców z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego rozpoczął prace nad identyfikacją zmian metabolicznych i strukturalnych w tkankach przeciążonych stawów u koni sportowych. Wyniki badań mogą w przyszłości pomóc w zapobieganiu występowania choroby zwyrodnieniowej stawów (osteoarthritis - OA).

Pierwsze "Granty na prototyp" przyznane

Data publikacji: 19.09.2024

Zdjęcie grupowe

Centrum Innowacji PW ogłosiło wyniki pierwszego konkursu „Grant na prototyp” realizowanego przez Politechnikę Warszawską ze środków IDUB. Dofinansowanie uzyskało 10 zespołów. 

Kto kształtuje nowe koncepcje w sztucznej inteligencji — duże korporacje czy akademia?

Data publikacji: 19.09.2024

Symboliczna grafika przedstawiająca sieć

Interdyscyplinarny zespół informatyków, fizyków i politologów z Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego opublikował w czasopiśmie Journal of Informetrics artykuł, w którym analizuje wpływ przynależności autorów publikacji do największych korporacji technologicznych i informatycznych (powszechnie zwanych Big Tech) na przenoszenie się idei w nauce.

Studenci wyjeżdżają na międzyuczelniany obóz kół naukowych

Data publikacji: 28.08.2024

Uczestnicy Międzyuczelnianego Obozu Studenckich Kół Naukowych Dychów 2023

Już po raz trzeci grupa z Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedza Dychów, żeby zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. W tym roku w projekcie uczestniczą 42 osoby. 

Monitoring warunków środowiskowych

Data publikacji: 27.08.2024

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

We wrześniu ruszą prace nad stworzeniem koncepcji urządzenia pomiarowego do badania jakości powietrza i hałasu opartego na czujnikach niskokosztowych. W przyszłości projekt może posłużyć do zbudowania inteligentnego systemu monitorowania i dostarczania informacji o jakości powietrza oraz hałasu w pomieszczeniach Politechniki Warszawskiej.

Ekoprojektowanie na PW

Data publikacji: 22.08.2024

Wydział Inżynierii Materiałowej

W ramach realizacji grantu dydaktycznego „Projektowanie zgodnie z zasadami cyklu życia/Life Cycle Desing”, na Wydziale Inżynierii Materiałowej zmodyfikowano program przedmiotu, który był w ofercie studiów drugiego stopnia.

Inteligentny kampus PW coraz bliżej?

Data publikacji: 21.08.2024

Fragment pl. Politechniki 1

Międzywydziałowy zespół rozpoczął prace nad koncepcją stworzenia na terenie kampusu centralnego sieci inteligentnych urządzeń (wyposażonych w urządzenia IoT). Jednym z takich urządzeń będzie „inteligentna latarnia”, wyposażona w zestaw dedykowanych sensorów, efektorów oraz systemów służących do komunikacji z innymi tego typu urządzeniami. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli użytkownikom kampusu PW na ułatwienia w korzystaniu z niego, np. zmniejszy zanieczyszczenie światłem. Projekt realizowany jest w ramach konkursu  STRATEG PW II.

Międzynarodowa konferencja naukowa Shaping 9

Data publikacji: 14.08.2024

Budynek Rektorska 4

W dniach 25-27 września 2024 roku na Politechnice Warszawskiej (Gmach Rektorska 4) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Shaping 9. Konferencja jest współfinansowana z programu IDUB w ramach konkursu Mat Conf PW.

UCRA-3: 3rd International Conference on Unconventional Catalysis, Reactors and Applications

Data publikacji: 13.08.2024

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Konferencja jest współfinansowana z programu IDUB w ramach konkursu Mat Conf PW.

Zakończenie konkursu wspierającego przygotowanie i wydanie monografii w prestiżowych wydawnictwach międzynarodowych

Data publikacji: 05.08.2024

Zdjęcie przedstawiające fragment otoczenia Gmachu Głównego PW

Przyjmowanie wniosków zakończyło się 1 sierpnia br.

Wsparcie finansowe mobilności doktorantów

Data publikacji: 30.07.2024

mgr inż. Jacek Kostrzewa podczas prezentacji

Zachęcamy do składania wniosków!

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.