Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Sprawna Uczelnia: „Turkusowe organizacje - samoorganizacja pracy zespołowej”

Zapraszamy na otwarte spotkanie dla pracowników Politechniki Warszawskiej - Seminarium w ramach cyklu "Nowoczesne metody zarządzania na uczelni", które odbędzie się 23 listopada (wtorek) w godz. 15:00 – 16.30 na platformie MS Teams.

Zapraszamy na spotkanie!

Na spotkaniu wykład pt. „Turkusowe organizacje - samoorganizacja pracy zespołowej” wygłosi prof. Andrzej Blikle. Wystąpienie będzie trwało 45 minut. Pozostały czas zostanie przeznaczony na dyskusję.

Link do nagrania ze spotkania (kliknij)

Andrzej Jacek Blikle - profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki, pracownik PAN i członek Academia Europaea (Europejskiej Akademii Nauk). Honorowy członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, honorowy prezes stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, a także członek ponad dwudziestu innych organizacji. Jest też dyplomowanym mistrzem cukierniczym, a w latach 1990 – 2010 kierował firmą A.Blikle rozwijając ją w tym czasie z jednej cukierni do 15 placówek w Warszawie i 8 w sieci franchisingu poza Warszawą. Autor książki  „Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji”.

Turkusowa organizacja oparta jest na współpracy. Pracownicy wspólnie tworzą firmę i wypełniają jej misję. Każdy wie, do jakiego celu dąży, jakimi wartościami się kieruje. W turkusowej organizacji każdy jest ważny i czuje się wartościowy. Zwracana jest uwaga nie tylko na to, jakie umiejętności posiadamy, lecz także, jakimi ludźmi jesteśmy. Istotna jest nasza osobowość, to, czym się charakteryzujemy.

Plakat wydarzenia

Źródło informacji:

  1. Andrzej Jacek Blikle - https://helion.pl/autorzy/andrzej-jacek-blikle/aplikacje-biurowe/word
  2. Turkusowe zarządzanie - https://poradnikpracownika.pl/-czym-charakteryzuje-sie-turkusowa-organizacja