Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Naukowcy randkowali z dziennikarzami

Najpierw szkolili się z kontaktów z mediami i ćwiczyli występowanie przed kamerą, następnie spotkali się z dziennikarzami, aby w ciągu 7 minut opowiedzieć im o swoich badaniach. Politechniczni naukowcy wzięli udział w pierwszej na Politechnice Warszawskiej edycji Szybkich Randek Naukowo-Dziennikarskich, która odbyła się 16 listopada.

Zdjęcie przedstawia uczestników szybkich randek.

Dr inż. Katarzyna Rędzińska opowiedziała o swojej pracy w rozmowie z Weroniką Puszkar, dziennikarką Radiowej Czwórki.

W ramach realizacji D.11 Międzynarodowa Marka PW dla naukowców z PW organizowane są spotkania i szkolenia, które rozwijają ich umiejętności, potrzebne do popularyzowania badań naukowych. Jednym z takich działań było szkolenie i szybkie randki, które IDUB współorganizował ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki. Naukowcy docenili dynamiczną formę spotkania, która pozwoliła na szybkie przetestowanie nowych umiejętności i wyjście ze swojej strefy komfortu.

Projekt "Szkolenie Ars Mollis i Szybkie Randki Naukowo-Dziennikarskie" realizowany przez Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki, ma na celu inicjowanie i wzmacnianie współpracy między światem akademickim a mediami oraz poszerzanie praktycznych umiejętności w zakresie popularyzacji nauki. W ramach tego projektu naukowcy i dziennikarze spotkają się w kilku miastach Polski (m.in. w Gliwicach, Olsztynie, Białymstoku), aby się poznać, wzajemnie zrozumieć i lepiej współpracować. W części warsztatowej, dedykowanej naukowcom, uczestnicy dowiadują się, jak dostosowywać treści do grup docelowych i konkretnych kanałów komunikacji, jak wykorzystywać nowe media w popularyzacji nauki, oraz ćwiczą różne aspekty wystąpień medialnych.