Przepustka do druku 3D wysokiej rozdzielczości

Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości. Zakup urządzenia był finansowany w ramach grantu aparaturowego programu IDUB.

Struktura wydrukowana przez drukarkę Nanoscribe GT2

Sprzęt jest na tyle uniwersalny, że znajdzie szerokie zastosowanie w wielu obszarach badań, w szczególności w mikrooptyce, biofotonice, mikroelektronice, robotyce oraz mikrofluidyce. Ostateczny zakres zastosowania urządzenia ograniczony jest jedynie pomysłowością naszych pracowników naukowych, doktorantów i studentów.

Swój wkład w zakup aparatury miał: Wydział Fizyki, CEZAMAT, na terenie którego znajduje się Nanoscribe GT2, a także Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Wydział Mechatroniki. Do współpracy i wykorzystania sprzętu w swoich badaniach zachęcamy jednak zespoły badawcze z całej Politechniki Warszawskiej.

Całość artykułu znajduje się na stronie fizyka.pw.edu.pl.