Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Trwa nabór do II edycji konkursu „Najlepsi z Najlepszych”

Szukasz dodatkowych możliwości rozwoju swojej kariery akademickiej, zarówno naukowej, jak i dydaktycznej? Do 15 marca trwa nabór do konkursu „Najlepsi z Najlepszych”, który skupia się na udzieleniu zindywidualizowanego wsparcia oraz podtrzymanie zaangażowania wybitnych, młodych pracowników Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcie przedstawia grupę osób.

W pierwszej edycji konkursu wsparcie otrzymało 21 osób. Wśród nich był dr inż. Paweł Borowiecki z Wydziału Chemicznego PW.

– Udział w programie „Najlepsi z Najlepszych” pozwolił na obniżono mojego pensum do połowy należnego adiunktowi naukowo-dydaktycznemu, co w znacznym stopniu odblokowało mój potencjał do twórczego działania w zakresie prowadzonych przeze mnie badań naukowych. Korzystając ze zmniejszonego pensum mogłem skupić się na realizacji trzech ambitnych projektów, których jestem kierownikiem oraz dokończyć pisanie bardzo ważnych manuskryptów, które opublikowałem na łamach prestiżowych czasopism branżowych z grupy Nature (Communications Chemistry), Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (ACS Catalysis i The Journal of Organic Chemistry) oraz MDPI (Pharmaceutics). Ponadto, w ramach objęcia wsparciem przez program NzN otrzymałem finansowanie na zakup licencji specjalistycznego oprogramowania chemicznego (ChemDraw i MarvinSketch), dzięki któremu mogę obecnie pracować ze zwiększoną wydajnością – opisuje swoje doświadczenia dr Borowiecki.

Wniosek, dostępny w zakładce „Konkursy”, składany jest poprzez formularz online.