Politechnika Warszawska
Politechnika Warszawska Uczelnia Badawcza

Za nami finał konkursu Three Minute Thesis® na Politechnice Warszawskiej

Wygrała Natalia Izdebska z Wydziału Chemicznego

Finaliści, jury i organizatorzy konkursu

Finaliści, jury i organizatorzy konkursu

Three Minute Thesis® (3MT) to konkurs organizowany na uniwersytetach na całym świecie. Jest skierowany do doktorantów i stawia przez nimi wyzwanie – zaprezentować (w języku angielskim) swoje badania w zaledwie 3 minuty, bez prezentacji, multimediów czy rekwizytów i to w sposób ciekawy i zrozumiały dla publiczności niemającej wiedzy w danej dziedzinie badawczej. 3MT® zostało stworzone przez University of Queensland w 2008 roku. W Polsce konkurs dotychczas był organizowany jedynie w województwie śląskim przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W tym roku zawitał na Politechnikę Warszawską jako jedna z inicjatyw w ramach projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. 

Wyniki

Jurorzy przyznawali, że wybór był trudny. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Natalia Izdebska za prezentację tematu „Additives for rechargeable high-energy bivalent metal-organic batteries” („Dodatki do ładowalnych, wysokowydajnych baterii metalo-organicznych opartych na dwuwartościowych metalach”). Druga była Aleksandra Pisarek z wystąpieniem „How to strengthen the air?” („Jak wzmocnić powietrze?”). Trzecia lokata powędrowała do Pawła Romańczuka i jego prezentacji „Brain-on-Chip and multi-Organ-on-Chip technology to study mechanisms of action and inter-organ interactions in the pharmalogical treatment od depressive conditions” („Technologia modelu mózgu na chipie i wielu organów na chipie do badania mechanizmów działania oraz wzajemnych interakcji między organami w farmakologicznym leczeniu depresji”). 

Nagrodę specjalną od Radosława Brzózki odebrała Shirajum Monira za wystąpienie „Exploring the role of flavor in baryon production mechanism through angular correlations in proton-proton collisions at √s = 13.6 TeV with ALICE” („Badanie roli smaku w mechanizmie produkcji barionów poprzez korelacje kątowe w zderzeniach proton-proton przy √s = 13,6 TeV z użyciem detektora ALICE”). 

Swoją nagrodę przyznała także publiczność – obecna na wydarzeniu na żywo i ta oglądająca je dzięki transmisji online. Najwięcej głosów otrzymała Natalia Izdebska. Zdanie widzów pokryło się więc z decyzją jury. 

Pełna informacja dostępna jest na stronie pw.edu.pl.