Aktualności
Trzy konkursy POB SzIR
Data publikacji: 10.05.2024
Finansowanie wyjazdów studentów na konferencje, zawody w aplikowaniu szczepionek chorym drzewom przy użyciu robota oraz granty wspierające pozyskiwanie finansowania zewnętrznego. Trwają nabory w konkursach z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji.
Jak patentować?
Data publikacji: 22.04.2024
Wywiad z drem inż. Michałem Wojasińskim z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.
Patentowanie, start-upy i nauka. Jak to wszystko połączyć? - nowy odcinek podcastu
Data publikacji: 19.04.2024
Filip Budny to naukowiec, doktorant Politechniki Warszawskiej i młody przedsiębiorca. Na swoim koncie ma kilka patentów/zgłoszeń patentowych. Jak łączy te wszystkie role? Jak przebiega proces patentowania z pomocą Działu Ochrony Własności Intelektualnej Politechniki Warszawskiej? O tym Budny opowiada w najnowszym odcinku podcastu Trzy kwadranse z badawczą.
ERC Advanced Grant dla naukowca z Politechniki Warszawskiej
Data publikacji: 11.04.2024
Dotychczas wyróżnienie otrzymało tylko 9 polskich naukowców
Case study: Wykorzystanie ciepła nieoczyszczonych ścieków komunalnych do ogrzewania i przygotowania c.w.u.
Data publikacji: 08.04.2024
W najnowszym numerze czasopisma Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych „Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja” nasi naukowcy piszą o możliwości wykorzystania energii cieplnej ze ścieków do ogrzania wybranych uczelnianych budynków. Naukowcy realizują swój projekt w ramach konkursu STRATEG PW.
Siedmiu laureatów konkursu ENERGYTECHDEMO
Data publikacji: 04.04.2024
System do zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych oraz ko-elektrolizer wysokotemperaturowy zintegrowany z wewnętrznym katalizatorem korekcji składu gazu do produkcji paliw syntetycznych - to dwa z siedmiu projektów, które będą realizowane w ramach grantów otrzymanych w konkursie ENERGYTECHDEMO.
Jaki kampus PW? Otwarty, spójny, elastyczny, służący współpracy i różnorodności
Data publikacji: 26.03.2024
Przez 5 dni intensywnej pracy warsztatowej ponad 200 osób dyskutowało i rysowało możliwe wizje rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Warszawskiej. Wyniki prac warsztatowych opracowują teraz projektanci z zespołu KAMPUS.PW i przedstawią najbardziej prawdopodobne scenariusze przekształceń obiektów i terenów Politechniki.
Co jedzą mikroorganizmy? - nowy odcinek podcastu
Data publikacji: 22.03.2024
Bartłomiej Łuszczuk z Koła Naukowego Biotechnologów Herbion opowiada o pracach nad stworzeniem rozwiązania technologicznego, które pozwoli na opracowanie procesu oczyszczania, a w zasadzie odzysku metali ziem rzadkich z fotowoltaiki. W swoim projekcie studenci z KN Herbion wykorzystują bakterie.
Kolejne edycje konkursu STRATEG PW - Zrównoważony rozwój kampusu PW oraz Inteligentny kampus PW
Data publikacji: 15.03.2024
Do 2 kwietnia br. można złożyć wnioski w dwóch edycjach konkursu STRATEG PW, którego celem jest wytworzenie i wdrożenie rozwiązań rozwojowych poprawiających efektywność funkcjonowania Politechniki Warszawskiej.
nasz.KAMPUS.PW – otwarte warsztaty projektowe
Data publikacji: 06.03.2024
Każda z części kampusu Politechniki powinna spełniać wysokie standardy zagospodarowania, odpowiadające znaczeniu i ambicjom Uczelni. Jednocześnie, wszystkie elementy powinny być jak najlepiej powiązane między sobą i harmonijnie włączone w strukturę przestrzenną miasta. Nad tym złożonym zadaniem pochylą się uczestnicy otwartych warsztatów nasz.KAMPUS.PW, podczas których władze, wykładowcy, pracownicy, doktoranci, studenci i mieszkańcy wspólnie poszukają odpowiedzi na pytanie jak powinien wyglądać nasz kampus w przyszłości. Nad wszystkim będą czuwali doświadczeni projektanci.
Studenckie prace nad platformą do uniwersalnego umieszczania satelitów na orbicie okołoziemskiej - nowy odcinek podcastu
Data publikacji: 26.02.2024
Prof. Jan Kindracki, opiekun Studenckiego Koła Astronautycznego PW, opowiada o grancie rektorskim dla koła naukowego pt. Badanie orbitalnych platform do uniwersalnego umieszczania satelitów na orbicie okołoziemskiej. Podczas rozmowy prof. Kindracki opowiada szerzej o pracach studentów nad satelitami typu CubeSat, czyli PW-Satami.
Staż zagraniczny w ramach „Najlepsi z najlepszych PW”
Data publikacji: 23.02.2024
Wśród laureatów I edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych PW” znalazło się aż 4 pracowników CEZAMAT PW. Dzięki temu konkursowi dr inż. Patrycja Baranowska z Działu Biotechnologii Medycznej mogła wziąć udział w trzymiesięcznym stażu w Instytucie Bioinżynierii Katalonii (Institute for Bioengineering of Catalonia, IBEC) w grupie Nanobioengineering.
Trwa nabór do II edycji konkursu „Najlepsi z Najlepszych”
Data publikacji: 09.02.2024
Szukasz dodatkowych możliwości rozwoju swojej kariery akademickiej, zarówno naukowej, jak i dydaktycznej? Do 15 marca trwa nabór do konkursu „Najlepsi z Najlepszych”, który skupia się na udzieleniu zindywidualizowanego wsparcia oraz podtrzymanie zaangażowania wybitnych, młodych pracowników Politechniki Warszawskiej.
Wirtualna rzeczywistość pomaga w badaniach nad prototypem wyrzutni magnetycznej BSP
Data publikacji: 06.02.2024
W latach 2011-2014 prof. Krzysztof Sibilski wraz z zespołem badawczym opracował prototyp innowacyjnej wyrzutni dla bezzałogowych statków powietrznych (BSP), która wykorzystuje pasywne zawieszenie magnetyczne. Kontynuując tę pracę jego córka, dr inż. Anna Sibilska-Mroziewicz, pod kierunkiem prof. Edyty Ładyżyńskiej-Kozdraś broni tytuł doktora oraz współrealizuje projekt wirtualnego modelu wyrzutni, zwiększając szansę na jej spopularyzowanie.
Kolejne seminarium POB Sztuczna Inteligencja i Robotyka
Data publikacji: 05.02.2024
Zapraszamy na IV seminarium Centrum Badawczego Priorytetowego Obszaru Badawczego Sztuczna Inteligencja i Robotyka. Podczas seminarium będzie można zapoznać się z projektami realizowanymi w ramach konkursów: SziR-2, SzIR-3 oraz Young PW.
Wkrótce wystartuje Program Mentoringu Projektowego PW
Data publikacji: 02.02.2024
Celem Programu jest podniesienie jakości wniosków o zewnętrzne dofinansowanie projektów naukowych, zwiększenie liczby przyznanych grantów oraz podniesienie poziomu realizacji projektów. Cel ten chcemy osiągać dzięki stworzonemu kanałowi komunikacji i współpracy pomiędzy doświadczonymi w realizacji projektów pracownikami Uczelni, zwanymi dalej „mentorami”, i pracownikami oraz doktorantami starającymi się o granty lub je realizującymi.
Powstał fundusz venture capital Warsaw University of Technology Investment Factory
Data publikacji: 01.02.2024
Działalność zaczyna WUT IF – pierwszy w Polsce fundusz venture capital założony przez uczelnię publiczną – Politechnikę Warszawską przy współudziale doświadczonego zespołu ekspertów. Fundusz powstał w ramach realizacji zadań programu IDUB.
Laboratorium Monitoringu Przemieszczeń i Deformacji już działa!
Data publikacji: 30.01.2024
Pracownia mieści się w sali 32A w Gmachu Głównym PW. Powstała z inicjatywy dwóch wydziałów: Geodezji i Kartografii oraz Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Realizacja ich pomysłu była możliwa dzięki finansowaniu ze środków IDUB (grant dydaktyczny).
Inauguracja działalności funduszu Warsaw University of Technology Investment Factory
Data publikacji: 30.01.2024
Zapraszamy na uroczyste otwarcie funduszu venture capital Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF).
Ewaluacja śródokresowa programu IDUB na PW
Data publikacji: 25.01.2024
Po przeanalizowaniu raportu samooceny oraz wizytacji ekspertów, Politechnika Warszawska otrzymała pozytywną ocenę.
Polska Konferencja Sztucznej Inteligencji na PW
Data publikacji: 23.01.2024
Zapraszamy na jedno z największych w Polsce wydarzeń naukowo-biznesowych poświęconych Sztucznej Inteligencji, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2024 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Badania, które pozwolą lepiej zrozumieć proces zarastania tętnic
Data publikacji: 15.01.2024
Pomysł naukowców z PW pomoże oszacować ryzyko i szybkość zarastania tętnic oraz ryzyko hemolizy przy chorobie wieńcowej. Projekt zakłada stworzenie trójwymiarowych modeli, odzwierciedlających geometrie tętnic, na podstawie danych tomografii komputerowej.
Wykorzystują wirtualną rzeczywistość w rehabilitacji
Data publikacji: 21.12.2023
W ramach konkursu CyberSummer@WUT-3 Stanisław Tabisz, student Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, przygotował element oprogramowania VR wykorzystywanego w terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Glosariusz PW
Data publikacji: 21.12.2023
Zapraszamy na stronę Glosariusza PW – bazy terminów w języku polskim i angielskim, najczęściej używanych w naszej Uczelni.
Pd meds wśród najlepszych warszawskich startupów 2023 r.
Data publikacji: 14.12.2023
Wyłoniono zwycięzców 10. edycji miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...17