Wyhoduj sobie trzecie zęby - nowy odcinek podcastu

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr hab. inż. Agnieszką Gadomską-Gajadhur z Wydziału Chemicznego PW.

Logo podcastu

Celem omawianego w podcaście projektu jest opracowanie innowacyjnej i oryginalnej metody wytwarzania biomimetycznych skafoldów z różnych polimerów bioresorbowalnych. Celem głównym jest określenie potencjału do różnicowania się komórek macierzystych izolowanych z błony śluzowej policzka świni w osteoblasty i chondrocyty w mediach różnicujących na opracowanych biomateriałach.

Projekt „Biomimetyczne, biodegradowalne podłoża komórkowe do różnicowania komórek macierzystych w kierunku osteoblastów i chondrocytów” (SteamScaf) jest finansowany w ramach realizowanego w PW programu „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza”. Znalazł się w gronie laureatów konkursu na granty badawcze „BIOTECHMED-3:Advanced” Centrum Badawczego POB Biotechnologia i Inżynieria Biomedyczna.

Odcinek 11: Wyhoduj sobie trzecie zęby

Słuchaj odcinka tutaj: