Aktualności
Wsparcie finansowe mobilności doktorantów
Data publikacji: 30.07.2024
Zachęcamy do składania wniosków!
Relacja wideo z Polskiej Konferencji Sztucznej Inteligencji
Data publikacji: 19.07.2024
Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyło się jedno z największych w Polsce wydarzeń naukowo-biznesowych poświęconych Sztucznej Inteligencji
Zakończenie konkursu wspierającego przygotowanie i opublikowanie artykułu przeglądowego w prestiżowym międzynarodowym czasopiśmie
Data publikacji: 18.07.2024
Przyjmowanie wniosków zakończyło się 18 lipca br.
We wrześniu ruszy IV edycja konkursu na granty dydaktyczne
Data publikacji: 16.07.2024
Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych PW ogłasza IV Konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej. Nabór wniosków rusza 16 września br.
Welcome Point na Politechnice Warszawskiej
Data publikacji: 11.07.2024
Na naszej Uczelni powstała jednostka, która zapewnia obsługę zagranicznych studentów, doktorantów i pracowników oraz gości. To ważny punkt w realizacji strategii umiędzynarodowienia PW.
Jak ma rozwijać się kampus PW? - nowy odcinek podcastu
Data publikacji: 27.06.2024
Trwają prace nad stworzeniem koncepcji rozwoju przestrzennego Politechniki Warszawskiej na kolejne dziesięciolecia. W prace mogą włączyć się wszystkie zainteresowane osoby.
Innowacyjne zajęcia dydaktyczne z odnawialnych źródeł energii
Data publikacji: 19.06.2024
Odpowiadając na zwiększające się zapotrzebowanie na praktyczną edukację z zakresu odnawialnych źródeł energii, w ramach grantu dydaktycznego uruchomiono unikatowe w skali uczelni laboratorium magazynowania i przetwarzania energii elektrycznej w zgodzie z priorytetami proekologicznej infrastruktury technicznej.
Znamy zwycięzców DemoDay w ramach konkursu Tech-Athon 2023
Data publikacji: 17.06.2024
W Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej odbyła się publiczna prezentacja demonstratorów przygotowanych przez finalistów Tech-Athon 2023.
Rozpoczęliśmy projekt #AlumnatPW
Data publikacji: 17.06.2024
Czy jako cywile jesteśmy gotowi na zagrożenie militarne? To temat pierwszej debaty z cyklu „Absolwenci w branży”. To równocześnie początek nowych inicjatyw Politechniki Warszawskiej pod nazwą #AlumnatPW, zacieśniających relacje między naszą Uczelnią a osobami, które skończyły tu studia.
Staż zagraniczny w ramach „Najlepsi z najlepszych PW”
Data publikacji: 24.05.2024
Dr inż. Katarzyna Tokarska z Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej odbywa staż zagraniczny na Politechnice w Mediolanie.
III Międzynarodowe Fotoniczne Targi Pracy
Data publikacji: 24.05.2024
Zapraszamy 24 maja na Fotoniczne Targi Pracy, które organizowane są we współpracy z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki.
Spotkanie z wybitnymi młodymi naukowcami
Data publikacji: 23.05.2024
Prorektor Mirosław Karpierz wraz z zespołem mentorów spotkał się z laureatami II edycji konkursu „Najlepsi z najlepszych PW”.
Odkryj tajemnice Wszechświata. Wystawa CERN-u na Politechnice Warszawskiej
Data publikacji: 23.05.2024
Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.
Interdyscyplinarny projekt dydaktyczny prowadzony w Filii PW w Płocku
Data publikacji: 21.05.2024
Studenci Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii sprawdzają przydatności piasku otrzymanego jako odpad z piaskowników w oczyszczalni ścieków, do wytwarzania innowacyjnych materiałów budowlanych. Zajęcia prowadzone są w ramach grantu dydaktycznego, który finansowany jest z programu IDUB.
Ruszył nabór do konkursu dla kół naukowych
Data publikacji: 17.05.2024
Wystartowała trzecia edycja konkursu na dofinansowanie inicjatyw wspierających rozwój kół naukowych. Łączny budżet konkursu wynosi 250 000 zł, a maksymalne dofinansowanie jednej inicjatywy to 20 000 zł.
IV Seminarium naukowe POB Technologie Materiałowe
Data publikacji: 14.05.2024
Zapraszamy do udziału w spotkaniu, będącym okazją do poznania tematyki badawczej oraz dotychczasowych osiągnięć laureatów konkursów POB Technologie Materiałowe. Podczas spotkania online beneficjenci zaprezentują tematykę swoich projektów badawczych oraz efekty jakie udało im się osiągnąć.
Otwarte seminarium dot. możliwości publikowania w czasopismach z grupy Nature
Data publikacji: 13.05.2024
Dr Mondelo-Martell (Edytor Nature Communications) wygłosi otwarte seminarium dot. możliwości publikowania w czasopismach z grupy Nature pt.: "Insight into scientific publishing and the Nature Portfolio". Spotkanie odbędzie się 21 maja w godz. 11:15-12:45 w sali 1.01 w budynku przy Rektorskiej 4.
Uczenie poprzez realizację projektów (Project Based Learning) – doświadczenia z WEiTI
Data publikacji: 13.05.2024
We wtorek, 14 maja 2024 r. o godz. 15:00 odbędzie się seminarium online, w ramach którego eksperci z Instytutu Automatyki i Informatyki Stosowanej (WEiTI PW) podzielą się swoimi praktycznymi doświadczeniami z prowadzenia zajęć z zakresu PBL.
Trzy konkursy POB SzIR
Data publikacji: 10.05.2024
Finansowanie wyjazdów studentów na konferencje, zawody w aplikowaniu szczepionek chorym drzewom przy użyciu robota oraz granty wspierające pozyskiwanie finansowania zewnętrznego. Trwają nabory w konkursach z dziedziny robotyki i sztucznej inteligencji.
Jak patentować?
Data publikacji: 22.04.2024
Wywiad z drem inż. Michałem Wojasińskim z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.
Patentowanie, start-upy i nauka. Jak to wszystko połączyć? - nowy odcinek podcastu
Data publikacji: 19.04.2024
Filip Budny to naukowiec, doktorant Politechniki Warszawskiej i młody przedsiębiorca. Na swoim koncie ma kilka patentów/zgłoszeń patentowych. Jak łączy te wszystkie role? Jak przebiega proces patentowania z pomocą Działu Ochrony Własności Intelektualnej Politechniki Warszawskiej? O tym Budny opowiada w najnowszym odcinku podcastu Trzy kwadranse z badawczą.
ERC Advanced Grant dla naukowca z Politechniki Warszawskiej
Data publikacji: 11.04.2024
Dotychczas wyróżnienie otrzymało tylko 9 polskich naukowców
Case study: Wykorzystanie ciepła nieoczyszczonych ścieków komunalnych do ogrzewania i przygotowania c.w.u.
Data publikacji: 08.04.2024
W najnowszym numerze czasopisma Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych „Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja” nasi naukowcy piszą o możliwości wykorzystania energii cieplnej ze ścieków do ogrzania wybranych uczelnianych budynków. Naukowcy realizują swój projekt w ramach konkursu STRATEG PW.
Siedmiu laureatów konkursu ENERGYTECHDEMO
Data publikacji: 04.04.2024
System do zarządzania infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych oraz ko-elektrolizer wysokotemperaturowy zintegrowany z wewnętrznym katalizatorem korekcji składu gazu do produkcji paliw syntetycznych - to dwa z siedmiu projektów, które będą realizowane w ramach grantów otrzymanych w konkursie ENERGYTECHDEMO.
Jaki kampus PW? Otwarty, spójny, elastyczny, służący współpracy i różnorodności
Data publikacji: 26.03.2024
Przez 5 dni intensywnej pracy warsztatowej ponad 200 osób dyskutowało i rysowało możliwe wizje rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Warszawskiej. Wyniki prac warsztatowych opracowują teraz projektanci z zespołu KAMPUS.PW i przedstawią najbardziej prawdopodobne scenariusze przekształceń obiektów i terenów Politechniki.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...17